У Сумах орудують ворожки-шахрайки

Ілюстративне фото

Одразу два випадки були зареєстровані в обласному центрі минулого тижня.  Переконуючи жінок у тому, що на них наведена порча, шахрайки заволоділи їх грошима на суму понад  14 тисяч гривень.

У першому випадку зловмисниці помітили 72-річну пенсіонерку біля  центрального універмагу. Підійшли і завели з неї розмову , що їй «пороблено» через гроші, тому її постійно  будуть переслідувати хвороби і неприємності .

Для того, аби виправити ситуацію вони порадили жінці зібрати вдома всі заощадження і передати їм для проведення ритуалу очищення за допомогою «спеціальних заклинань та молитов». 

Пенсіонерка разом з однією з «ворожок» приїхала додому, зібрала в пакунок всі свої заощадження в сумі 10 000 гривень та повернулася в центр міста.  Як потім розповіла потерпіла поліцейським, жінки почали шепотіти над згортком і, навіть, плювати у нього. Потім віддали його і наказали покласти під подушку вдома і не чіпати. А коли ж таки старенька  відкрила пакунок, виявилось , що справжні гроші в ньому були замінені на сувенірні.

На вигляд першій зловмисниці  30-45 років, зріст близько 155 см, середньої статури. Була одягнута в бежеве пальто, сіру в’язану шапку та мала при собі чорну жіночу сумку з блискучими зірками. Розмовляла українською мовою. ЇЇ супутниці  – 35-40 років, зріст близько 175 см, повна, очі темні, волосся чорне, на обличчі помітні дві родимки. Була одягнута в чорне пальто чи довгу куртку . При собі мала чорну сумку.

Подібне шахрайство було скоєне того ж дня і на вулиці Привокзальній в обласному центрі. До поліції з заявою про злочин звернулася 32-річна сумчанка, та повідомила, що жінка 25- 30-ти років, біля дверей її ж квартири, під приводом «зняття порчі» заволоділа грошима у сумі 1200 гривень, 100 євро золотими сережками та золотим ланцюжком.

За даними фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України  і звертаються до всіх, кому відома будь-яка інформація , що допоможе  в розшуку шахрайок повідомити  за телефонами 099-36-64-634, 099-145-84-74 або «102»

Поліцейські радять громадянам бути уважними під час спілкування з незнайомцями і не виявляти занадто довірливість,  у противному випадку неприємностей не уникнути.