У Сумах ліквідували несправжню пожежу в бібліотеці

25 квітня в м.Суми відбулися тактико-спеціальні навчання на базі Сумської обласної універсальної наукової бібліотеки. У чотирьохповерховій будівлі знаходиться значний бібліотечний фонд, який налічує понад 700 тис. екземплярів книжок. Також упродовж дня в бібліотеці перебуває значна кількість людей як читачів, так і обслуговуючого персоналу.

Тому ліквідація надзвичайних подій на таких об’єктах вимагає чіткого відпрацювання дій працівників закладу, рятувальників та інших служб.

За тактичним задумом, внаслідок короткого замкнення електромережі виникла пожежа у приміщенні читацької зали розташованої на четвертому поверсі бібілотеки. Вогонь поширився на значну площу, а у будівлі виникло сильне задимлення. Адміністрація закладу терміново організувала евакуацію відвідувачів та персоналу з будівлі.

На гасіння, за підвищеним номером виклику, прибули відділення чергових караулів 1-ї, 2-ї та 3-ї державних пожежно-рятувальних частин обласного центру. А також для проведення пошуково-рятувальних робіт та організації ліквідації пожежі на верхніх поверхах були залучені бійці групи спеціальної пожежної техніки на аварійно-рятувальному автомобілі та автодрабині.

На місці організували оперативні дільниці, які зосередили свої дії на рятуванні людей, ліквідації пожежі та захисті суміжних приміщень. Також рятувальники розгорнули штаб пожежегасіння для координації роботи підрозділів.

Під час проведення розвідки у підвалі під завалами було виявлено умовного постраждалого. За допомогою спецобладнання його вивільнили та терміново винесли у безпечне місце, де передали працівникам екстреної медичної допомоги.

Приборкання загоряння проводилось як з вулиці за допомогою автодрабини, так і з середини будівлі, для цього вогнеборцям довелось працювати в апаратах для захисту органів дихання. Спільними зусиллями всіх підрозділів вдалось локалізувати загоряння, запобігши перекиданню вогню на суміжні приміщення і поверхи, та ліквідувати пожежу.

Загалом від Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області у тренуваннях взяли участь 21 чоловік особового складу на 6-ти одиницях техніки. Також на місці умовної надзвичайної події працювали наряди патрульної поліції, які оточили навколишню територію.

По завершенні тренувань організатори підсумували хід їх проведення. Представники адміністрації об’єкту ознайомили присутніх з оперативно-технічною характеристикою будівлі, особливостями приміщень та організацією протипожежного захисту.

Такі навчання мають вкрай важливе значення, оскільки дозволяють вогнеборцям, в умовах наближених до реальних, відпрацювати дії з ліквідації пожеж та проведення аварійно-рятувальних робіт в місцях з масовим перебуванням людей та перевірити взаємодію з представниками об’єктів, інших залучених служб до ліквідації наслідків надзвичайних подій.