У Сумах чоловік знайшов гранату

10 березня о 15:40 до Служби порятунку «101» надійшла інформація про те, що у м. Охтирка на вул. Широкій був виявлений предмет схожий на боєприпас. На місце виклику прибули працівники підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Національної поліції. 

Як було встановлено, на небезпечну знахідку натрапив місцевий житель. В кінці городів він побачив металевий предмет, що стирчав із землі. Чоловік дістав його і відніс на відкриту ділянку, що категорично забороняється. І лише після цього повідомив про це до оперативних служб.

Фахівці попередньо ідентифікували знахідку як ручну гранату «Ф-1», яка знаходиться в 50 м. від житлових будинків. На місці виявлення виставлено охорону та надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій. 

Це вже другий випадок з початку року виявлення на території Сумщини вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Так, 7 березня роменські піротехніки знищили артснаряд на який натрапив житель с. Лісогубівка Конотопського району. 

Наголошуємо, данні боєприпаси, незалежно від їх розмірів, становлять значну загрозу для населення. Тому, запам’ятайте і навчіть дітей, що при виявленні предметів, схожих на снаряди, міни чи інші вибухонебезпечні предмети, категорично забороняється їх торкатися, а тим більше переносити. Необхідно припинити будь-які роботи в районі знахідки, не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Треба повідомити оточуючих про можливу небезпеку та терміново поінформувати місцеві органи влади, правоохоронців або безпосередньо Службу порятунку за номером «101». Управління ДСНС України у Сумській області