У Сумах арештували майно чоловіка, який заборгував донькам 50 тис.грн. аліментів

Ілюстративне фото

Бути відповідальними батьками та дбати перш за все про дітей – саме на такі істини орієнтовані важелі впливу на несумлінних батьків-аліментників ініційованим Міністерством юстиції законом #ЧужихДітейНеБуває. Цього разу робота фахівців органів юстиції в рамках чинного законодавства допомогла двом маленьким дівчаткам отримати заборговані їх батьком-аліментником кошти. Повідомляє Управління юстиції Сумської області.

Так, житель міста Суми не сплачував аліменти своїм донькам понад три роки. За цей час тато Софії та Анастасії накопичив борг у розмірі близько 50 тисяч гривень. З метою стимулювання батька близнючок сплатити заборгованість, працівники органів юстиції після виявлення джерел доходів чоловіка, наклали арешт на все рухоме та нерухоме майно боржника. Крім того, сумчанин був оштрафований за тривалу несплату аліментів на 18 тисяч гривень, які також отримали дівчатка. Ще одним «сюрпризом» для боржника став виконавчий збір в розмірі майже 5 тисяч гривень, який був стягнутий на користь держави. 

Таке положення справ вкотре доводить, що закони, ініційовані Мін’юстом, впливають на сумління аліментників, які практикували несплату коштів впродовж років. 

Реалізуючи всеукраїнську правопросвітницьку кампанію «Відповідальне батьківство», розпочату в межах правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», фахівці юстиції Сумщини нагадують, що мінімальний рекомендований розмір аліментів становить:

  • для дітей до 6 років – 1 626 гривень
  • для дітей від 6 до 18 років – 2 027 гривень

До речі, аліменти від батьків-нерезидентів не оподатковуються.