У США прийшов спалах кору з України: її привезли з Умані хасиди, – ЗМІ

Sean Gallup/Getty Images

У деяких районах Нью-Йорка оголосили надзвичайний стан через різкий спалах кору, який, як підозрюють, потрапила до США з України. Про це повідомляє Голос Америки.

“З початку цього року в США зафіксували 465 випадків зараження небезпечною інфекцією, майже 170 з них – у штаті Нью-Йорк, округ Рокленд, де живе значна кількість ультра-ортодоксальних євреїв. Це рекордні показники за останні 28 років”, – наголошується в повідомленні.

В Нью-Йорк кір прийшла з України, повідомляє The New York Times.

Щорічно десятки тисяч хасидів їдуть в Умань на Черкащині святкувати єврейський новий рік. У минулому році дата припала на початок вересня, і через кілька тижнів спалах кору сталася в Ізраїлі, а в жовтні хворобу зафіксували у Нью-Йорку.

Видання пише, що додому привезли вірус саме паломники з України.

Мер Нью-Йорка Білл Де Блазіо оголосив обов’язкову вакцинацію і режим надзвичайного стану в області охорони здоров’я.

“Це єдиний шлях зупинити цю спалах і переконатися, що ті, хто не був щеплений, отримає вакцину. Людям критично важливо усвідомити, що вакцина від кору працює. Вона безпечна, ефективна, перевірена часом”, – заявив мер.

Для всіх невакцинованих людей, які живуть, працюють або навчаються у низці округів Нью-Йорка, оголосили обов’язкове щеплення від кору, паротиту і краснухи.

“Фізично змусити людей робити це не можуть, однак за відмову обіцяють тисячу доларів штрафу. В кінці березня неімунізованим дітям заборонили відвідувати всі громадські місця”, – уточнюється в повідомленні.

Джерело: ukranews.com