У квартирах Сум ліквідовували наслідки розливу ртуті

25 березня о 21:20 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що розбився ртутний медичний термометр, внаслідок чого стався розлив ртуті в одній із квартир багатоповерхового житлового будинку по вул. Ковпака, м. Суми.

На місце виклику направили відділення на АРА-М ГСПТ. Рятувальники зібрали близько 2 г ртуті та провели демеркуризацію помешкання.

Того ж дня о 21:54 схожий випадок стався по вул. Г. Кондратьєва обласного центру. Силами відділення 1-ї Державної пожежно-рятувальної частини було здійснено демеркуризацію у квартирі багатоповерхового житлового будинку, де через розбитий термометр також стався розлив ртуті.

Фахівці застерігають, що у даний період, коли зростає кількість випадків простудних захворювань, громадяни все частіше користуються термометрами. Проте не можна забувати про обережність при роботі з такими вимірювальними приладами.

Пам’ятайте! Ртуть – отруйна речовина. Вдихання пару, безпосередній контакт цієї речовини зі шкірою й особистими речами дуже небезпечні. У жодному разі не викидайте прилади зі ртуттю у сміттєві баки – це несе загрозу довкіллю та іншим громадянам. Не дозволяйте дітям гратися з медичними термометрами.

Якщо ви виявили розлиту ртуть, необхідно огородити місце розливу та повідомити фахівців Служби порятунку за номером «101».

Управління Державної служби України
з надзвичайних ситуацій у Сумській області.