Сумський водоканал планує судитися з телеканалом СТБ

31 травня у випуску інформаційної програми телеканалу СТБ «Вікна-Новини» з’явилося інформаційне повідомлення з відеосюжетом «У Сумах водоканал скидає нечистоти у річку – подробиці». 

«Журналісти телеканалу СТБ поширили відверто неправдиву, неперевірену, провокаційну інформацію. Такі дії, на наш погляд, є умисними та направлені на підрив довіри до керівництва КП “Міськводоканал” Сумської міської ради та органів місцевого самоврядування», — повідомили 3 червня у прес-службі КП «Міськводоканал».

«Журналісти телеканалу СТБ поширили застарілу інформацію, видаючи її за оперативну. Так, в основу репортажу було покладено події річної давнини. Відеозйомка річки Псел, коментарі спеціалістів, зокрема ексначальника Державної екологічної інспекції у Сумській області Олександра Уварова та мешканця міста Дмитра Буйвала, продубльовано з репортажу, що вийшов у ЗМІ у квітні 2020 році на 5-му телеканалі та відеосюжету, який Д. Буйвал розмістив у фейсбуці 04 квітня 2020 року. Проте ведуча програми “Вікна – новини” стверджує, що події з відеосюжету відбуваються саме зараз.

Журналіст у сюжеті зазначає: «Після численних скарг екологи перевірили воду на вміст хімічних речовин. Результати приголомшили – тут чи не вся таблиця Менделєєва, а спускає її у річку місцевий водоканал». Натомість у сюжеті відсутні факти, які могли б підтвердити слова журналіста. Так, у своєму коментарі Олександр Уваров, на той час начальник Державної екологічної інспекції у Сумської області, підтвердив лише перевищення вмісту нітритів у місці скиду стічних вод. Зазначимо, такі результати лабораторних досліджень не є підтвердженням факту скиду водоканалом фекалій у річку Псел.

Слід зазначити, що, попри суттєву зношеність, робота очисних споруд міста Суми є стабільною, службою лабораторного контролю КП “Міськводоканал” ведеться постійний моніторинг за концентраціями стічних вод. Крім того, контроль за роботою очисних споруд постійно ведеться з боку Державної екологічної інспекції в Сумській області та Сумським обласним лабораторним центром МОЗ. Також відповідно до останніх протоколів біотестування проб зворотних вод, яке було нещодавно здійснене однією з сертифікованих санітарних лабораторій України, стічні води, що надходять із випуску водоканалу до р. Псел, не є токсичними, концентрації шкідливих речовин не перевищують можливість водойми до самоочищення.

Сьогодні підприємство бере участь у реалізації Програми корпоративного розвитку у рамках програми NIP України — «Водна програма модернізації водного сектору в Україні». Головною метою цього проєкту є покращення екологічних показників та досягнення нормативів ЄС для вихідних стічних вод.

Тож, відеосюжет та допис на сторінці телеканалу СТБ у соціальній мережі Facebook є неправдивими та необ’єктивними, не доводять до населення достовірну інформацію, а створюють лише непотрібну соціальну напругу між споживачами та надавачем комунальних послуг в інтересах третіх осіб», — зазначає прес-служба КП «Міськводоканал«.

Вчора, 2 червня, КП “Міськводоканал” направило вимогу до ТОВ “ТЕЛЕКАНАЛ СТБ” щодо спростування недостовірної інформації у такий спосіб, у який вона була поширена. У разі невиконання вищезазначених вимог, комунальне підприємство звернеться до суду.

Також КП «Міськводоканал» поставило до відома Нацраду з питань телебачення і радіомовлення.