Сумські лікарі прооперували гліобластому — найагресивнішу форму серед усіх пухлин мозку

Про історію оперування гліобластоми — найпоширенішої та найагресивнішої форми серед усіх пухлин мозку розповіли в КНП «Центральна клінічна лікарня» Сумської міськради.

Гліобластома не має чітких меж, стрімко розростається, стискає своїм обсягом головний мозок і проростає в його тканини. Результатом агресивного зростання гліобластоми є незворотне руйнування головного мозку.

Саме гліобластома стала причиною порушення координації, інтенсивного головного болю та неадекватного стану у пацієнта, що поступив до нейрохірургічного відділення КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР у жовтні поточного року. Після проведення МРТ лобної долі в різних проекціях діагноз підтвердився, і хворому було проведене оперативне втручання: кістково-пластична трепанація черепа, видалення внутрішньомозкової гліальної пухлини правої лобної долі.

Операція пройшла успішно, якість життя відновлена, а саме – нормалізована координація рухів та поведінка, пацієнт почувається добре та готується до виписки.

Операційна бригада: оператор Колесник Володимир, асистент Шаповал Максим. Операційна сестра Алексенко Марина. Анестезіолог Литвинко Андрій. Анестезист Загвоздін Сергій.

У разі виникнення нейрохірургічної патології, що часто є реальною загрозою не тільки для здоров’я, а і життя, пацієнти можуть звернутися до КНП «Центральна міська клінічна лікарня» СМР та отримати висококваліфіковану, якісну та своєчасну медичну допомогу.