Сумчани вшанували чудотворну ікону Божої Матері

22 жовтня 2019 року в Сумах відбулися церковні урочистості з нагоди традиційного вшанування чудотворної Корсунської (Шпилівської) ікони Божої Матері, що іменується “Прозренна”. Про це повідомляє портал Православна Сумщина.

Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі міста Суми очолив Правлячий архієрей Високопреосвященніший митрополит Сумський і Охтирський Євлогій. Напередодні ввечері було звершено всенічне бдіння, за яким Владика митрополит прочитав канон свята. Владиці співслужили клірики Сумської та сусідніх єпархій Сумщини, гості у священному сані.

До Сум на свято традиційно приїхало багато православних віруючих разом із своїми священниками. Крім того, за богослужінням молились учасники двох хресних ходів: з Лебедина та зі Шпилівки, присвячених 160-річчю встановлення хресної ходи з Корсунською-Шпилівською іконою Пресвятої Богородиці зі Шпилівки до Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Суми та 100-річчю проведення останньої такої хресної ходи в 1919 році. Більшість богомольців причастилася Святих Христових Таїн.

У святкуваннях взяли участь викладачі та студенти Сумської духовної семінарії імені Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана).

Під час богослужіння були піднесені особливі молитви за мир в Україні, за єдність Святого Православ’я.

Після читання Святого Євангелія за Літургією митрополит Євлогій звернувся до присутніх з проповіддю про церковне вшанування Богородиці, а також про шляхи досягнення обоження в земному житті людини.

Церковна громада собору, а також сестринство милосердя та волонтери, приготували святковий благодійний обід.