Сумчан закликають дбати про своє здоров’я та щепитись від кору

Відділ охорони здоров’я закликає сумчан перевіряти напруженість імунітету до кору та, в разі потреби, щепитись.

В. о. начальника відділу охорони здоров’я Наталія КІПЕНКО повідомила, що відділом вжито низку профілактичних заходів, аби запобігти масовому поширенню цієї хвороби.

Зокрема, восени минулого року фахівці відділу охорони здоров’я спільно зі спеціалістами управління освіти і науки відпрацювали механізм, згідно з яким навчальні заклади та організовані групи дітей можуть відвідувати тільки діти з наявними довідками про щеплення.

Разом із тим, зазначила Наталія Кіпенко, у Сумах вирішили посили роботу щодо вакцинації осіб із груп ризику, до яких входять дитяче населення, медичні та немедичні працівники, які працюють у лікувальних закладах міста, освітяни та працівники силових структур. Їх вакцинують безкоштовно. Принагідно в. о. начальника відділу охорони здоров’я повідомила, що наразі до щеплення заплановано 7234 дитини, серед дорослого населення протягом січня-лютого щеплено 1494 особи, що становить 26% від запланованого, підрахунок за березень наразі триває.

Аби ж перевірити, чи потрібно щепитись від кору, треба проконсулюватись з лікарем та перевірити напруженість імунітету до кору. Зробити це можна в приватних клініках та обласному лабораторному центрі.