Школярам можуть продовжити зимові канікули до 24 січня

Міністерство освіти і науки рекомендує школам запровадити канікули з 8 по 24 січня через оголошений карантин.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 9 грудня № 1236 про встановлення карантину та запровадження протиепідемічних заходів, із 8 до 24 січня 2021 року в Україні запроваджуються посилені карантинні обмеження.

Так, у цей період учням заборонено відвідувати заклади загальної середньої освіти незалежно від форми власності, крім закладів дошкільної освіти і спеціальних навчальних закладів.

Міністерство просить вжити всі можливі невідкладні заходи, спрямовані на належну організацію в цей період освітнього процесу в дистанційному форматі.

Зокрема, за допомогою платформи для дистанційного та змішаного навчання учнів 5-11 класів “Всеукраїнська школа онлайн”, яку запустили Міносвіти і Мінцифри.

Водночас Міністерство рекомендує розглянути можливість, за необхідності, оголосити в цей час канікули з урахуванням положень частин 3 і 4 статті 10 Закону “Про загальну середню освіту”.

Так, у ч. 3 зазначено, що освітній процес у закладах загальної середньої освіти організовується в рамках навчального року, який починається 1 вересня, триває не менше 175 навчальних днів і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.

Ч. 4 пояснює, зокрема, що структуру і тривалість навчального року, тижня, дня заняття, а також форми організації освітнього процесу визначає педагогічна рада установи в межах часу, передбаченого освітньою програмою.

Крім того, відповідно до закону, тривалість канікул у закладах освіти протягом навчального року не може становити менше 30 календарних днів.