Сезон полювання кліщів на людину розпочато

З початком весни активізуються кліщі, після зими вони найбільш агресивні. Укуси кліщів загрожують людині такою хворобою, як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма).

Люди інфікуються повсюдно: найчастіше в лісах під час відпочинку чи збирання ягід та грибів, а також в скверах та парках.

У 2018 році по місту (Шостка – ред.) було зареєстровано 21 випадок бореліозу, що на 40% більше ніж в 2017 році. Повідомляє ДУ “Сумський ОЛЦ МОЗ України” Шосткинський міськрайонний відділ.

Період зараження до появи клінічних проявів – від 1 до 60 діб. До ранніх симптомів належать підвищення температури, біль в тілі, втома та характерне почервоніння колами (еритема), що нагадує стрілецьку мішень. Таке почервоніння шкіри є найбільш типовим симптомом (в 70-80% випадків). 

При відвідуванні місць, де можуть бути кліщі, рекомендується:
– одягатися в світлий однотонний, з довгими рукавами, щільно прилягаючий до тіла одяг, щоб було легше помітити повзаючих кліщів. Голову слід покривати головним убором;
– проводити під час прогулянки само- та взаємоогляди через кожні 2 години та ще раз вдома. Особливо ретельно потрібно обстежувати ділянки тіла, вкриті волоссям;
– звільнити від сухої трави, гілок, хмизу в радіусі 20-25 м місце для привалів, нічного сну на природі;
– вдома одразу змінити одяг, білизну, потрібно ретельно його оглянути, випрати та випрасувати;
– якщо разом з вами на природі перебував ваш пес – його теж слід оглянути на наявність кліщів до того, як впустити до помешкання;
– використовувати репеленти (засоби, що відлякують кліщів), які слід купувати в аптечній мережі.

При укусі кліщами необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста! Пізнє звернення може призвести до тяжких наслідків та інвалідності.

Доктор Сницарь о клещах