«Рятування синів від кримінальної відповідальності» коштувало літнім мешканкам Сум втрати чималої суми коштів

Обидві потерпілі стали жертвою шахраїв, які діяли за відомою схемою «ваш син скоїв ДТП». Сліпо довірившись незнайомцям жінки передали їм всі свої заощадження. І лише потім, зрозумівши, що їх одурили та зателефонували в поліцію.

Серед ночі, до 73-річної сумчанки зателефонував невідомий, що назвався «поліцейським» та повідомив про аварію, яку, начебто, скоїв її син. Для лікування потерпілої та не притягнення до відповідальності родича, запропонував сплатити гроші.

Розгублена жінка погодилась на пропозицію співрозмовника. Після чого зібрала та передала чоловіку, що прийшов до її будинку, всі наявні заощадження. А це 4 тисячі гривень та 200 євро. І лише на ранок , після розмови зі своїми родичами , дізналась, що її одурили шахраї та звернулась до поліції.

В подібне повідомлення повірила і ще одна 71-річна жителька обласного центру. Тільки їй зателефонував вже сам «син». Який просив гроші на лікування потерпілої та уникнення від відповідальності за скоєне ДТП. Жінка довірливо передала незнайомцю, що пришов за грошима, 2400 доларів США.

За цими випадками шахрайств в поліції відкриті кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Правоохоронці роблять все можливе для викриття зловмисників та повернення втрачених грошових коштів потерпілим.

Працівники поліції вкотре звертаються до всіх громадян з закликом не довіряти таким повідомленням. Пам’ятайте, що справжні представники поліції ніколи не будуть телефонувати з пропозицією владнати ситуацію за допомогою грошових коштів. А якщо трапиться біда, пов’язана з близькими вам людьми, то обов’язково запросять особисто прибути до місця події, чи то до самого відділення поліції.

Відділ комунікації поліції в Сумській області