Рятувальники закликають бути обережними під час снігопадів та ожеледиці

За інформацією обласного Гідрометцентру, 12 лютого на Сумщині вдень очікується сніг, мокрий сніг, на дорогах ожеледиця. По області місцями пориви вітру 15-20 м/с. Тож рятувальники закликають громадян бути вкрай обережними.

Пішоходам перед виходом на вулицю необхідно підбирати взуття, що не буде ковзати. Щоб не травмуватися, пересуватися треба обережно, не поспішаючи, наступаючи на всю підошву, де можливо, тримайтеся за поручні. Не ходіть поблизу будівель аби уникнути падіння бурульок. Людям похилого віку під час ожеледиці краще взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, то не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або шипом. Особливо обережними пішоходам необхідно бути перетинаючи проїжджу частину.

Водіям, якщо можна відкласти поїздку або змінити маршрут на більш безпечний, треба зробити це щоб попередити виникнення надзвичайних подій на дрогах. Якщо ж потреба змусила вирушити у дорогу, необхідно пам’ятати, що автомобільна гума має бути змінена на зимову.

Перед виїздом добре прогрівайте автомобіль, ретельно очистіть скло і фари від снігу та криги для гарної видимості за кермом. Майте при собі лопату та інші засоби на випадок, якщо автомобіль застрягне. Користуйтеся пасками безпеки. Для запобігання аварійним ситуаціям, під час руху витримуйте безпечні дистанцію та швидкісний режим, рухайтеся лише з увімкненими габаритними вогнями і ближнім світлом фар. Чітко дотримуйтеся вимог Правил дорожнього руху та дорожніх знаків. На зимовій дорозі гальмуйте плавно.

У випадку надзвичайної події — телефонуйте за номером «101»!