Питання реорганізації жіночої консультації на вулиці Парковій вивчатиме профільна комісія

Зміну місця розташування жіночої консультації №3, що знаходиться на вул. Паркова, 1 розглядатиме профільна комісія міськради.

Питання реорганізації установи, за словами начальника відділу охорони здоров’я Олени ЧУМАЧЕНКО, постало через низьку відвідуваність пацієнтів закладу.

«Жіноча консультація №3 не функціонує в повному обсязі, тому було б доцільніше реорганізувати установу перемістивши її в Сумський міський пологовий будинок за адресою вул. Троїцька, 20, де пацієнткам надається повний спектр медичних послуг», – зауважила керівник структурного підрозділу.

Доповідаючи міському голові Олександру ЛИСЕНКУ з цього питання, вона наголосила, – за минуле півріччя в дану установу звернулось лише 200 жінок з вагітністю, тож враховуючи низку нюансів, зокрема й те що в установі немає в наявності апарату УЗД та немає можливості проводити малі оперативні втручання, у більшості випадків пацієнтів направляють в консультацію на Троїцьку.

В свою чергу, заступник міського голови Степан ПАК турбується, що в разі реорганізації, консультація на Троїцькій буде перезавантажена. У міському відділі охорони здоров’я пояснюють, що вільні кабінети для роботи фахівців забезпечать завдяки внутрішньому резерву, до того ж жодних скорочень медичного персоналу не передбачається.

Міський голова Олександр Лисенко наголосив на важливості детального розгляду цього питання. Його позиція – остаточне рішення щодо подальшої роботи консультації №3 прийме профільна комісія та громада.

«Ми повинні гарантувати сумчанам ефективну медичну допомогу, забезпечити їх гідними умовами діагностики і лікування, – сказав очільник Сум. – Реорганізація медичної установи відбудеться лише за погодження комісії, депутатів і сумчан. До цього часу жодних змін не відбудеться, консультація працюватиме у звичайному режимі. Про будь-які зміни, у разі заключного висновку профільної комісії, буде повідомлено заздалегідь».

Зокрема, у разі, переміщення жіночої консультації № 3, звільнені приміщення будуть використані для розміщення Центру первинної медико-санітарної допомоги №2, що дасть змогу в повному обсязі забезпечити сумчан гарантованим державою пакетом первинної медико-санітарної допомоги.