Псевдо-менеджер банку обібрав жінку на 11000 гривень

Довірившись телефонному співрозмовнику, який назвався менеджером банку, мешканка Шостки розповіла йому конфіденційну інформацію по своїх банківських картках. В результати такої необачності з рахунків жінки зникло понад 11 000 гривень.

Вдень на мобільний телефон 53-річної мешканки Шостки зателефонував невідомий, який в розмові назвався менеджером банку, де вона обслуговується. Співрозмовник розповів жінці, що якісь особи з її «зарплатної» банківської картки намагаються зняти гроші. Щоб убезпечити клієнтку від  аферистів, він запропонував перерахувати гроші з «зарплатної» картки на «кредитку» і попросив її назвати строк дії фінансового документу та сvv-код, який розташований на зворотній стороні банківської картки. Жінка, трохи посумнівавшись, все ж надала невідомому співрозмовнику конфіденційну  інформацію та номери своїх карток, будучі впевнена, що розмовляє саме з представником банку. 

За кілька хвилин «псевдобанкір» знову зателефонував жінці і попросив сказати номери мобільних телефонів, на які вона найчастіше телефонує.

Впродовж години заявниця отримала на свій телефон смс-повідомлення від оператора, що протягом 60 хвилин відбудеться заміна номеру її телефону, а невдовзі її сім-картка на «мобілці» й справді перестала працювати.

Жінка звернулася за порадою до сина, а той запідозривши неладне, перевірив через термінал самообслуговування її банківські картки і виявив зникнення з рахунків понад 11 000 гривень. Потерпілій нічого не залишалось робити, як звернутися за допомогою до поліції.

В поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України.

Правоохоронці знову нагадують громадянам елементарні правила обережності, дотримання яких дозволить уникнути шахрайських пасток і зберегти власні кошти при подібних дзвінках та повідомленнях.

1. Нікому й ніколи не повідомляйте індивідуальний ПІН-код своєї банківської картки та cvv-код, що знаходиться на зворотному її боці.

2. В разі надходження нібито з банку електронних листів чи дзвінків з запитами про особисту інформацію, не відповідайте на них, а краще самі зателефонуйте на офіційний номер call-центру вашої фінансової установи, і з’ясуйте ситуацію.

3. Отримавши сумнівну інформацію в смс-повідомленні, не переходьте за пропонованими вкладеннями, а зверніться до сервісного центру свого мобільного оператора.  

3. У випадку втрати чи блокування телефонної сім-картки, до якої «прив’язана» ваша банківська картка, найперше необхідно особисто звернутися в банк з заявкою про блокування платіжного документа.

4. І пам‘ятайте — працівник банку ніколи не буде дзвонити до вас із закритого номеру. Якщо вас просять надіслати пароль або інші дані картки, за жодних обставин не слід цього робити.

 Найперше необхідно терміново звернутися на «гарячу» телефонну лінію банку, і з‘ясувати у оператора всю інформацію по вашому рахунку. Таким чином ви зайвий раз переконаєтесь у тому, що з вашим платіжним документом все гаразд, а самі ви щойно уникли підступної шахрайської пастки.

Відділ комунікації поліції Сумської області