Прикордонники Сумського загону відзначили День вишиванки

Сумський прикордонний загін

Сьогодні в усьому світі українці відзначають День вишиванки. До цього вже шанованого не тільки в Україні свята долучилися й прикордонники Сумського загону.

Усі, хто не був призначений в цей день до несення служби, прибули для виконання службових обов’язків у вишитих сорочках. На стройовому плацу управління загону прикордонники провели шикування персоналу в українському національному одязі. Фахівці відділу персоналу довели до військовослужбовців та працівників загону історію, ідею та мету відзначення цього національного свята.

Слід відмітити, що День вишиванки – це свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Проводиться воно щороку в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного.

У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка. Така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Крім цього є думка, що в стародавньому українському одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.

На завершення заходу охоронці кордону провели конкурс «Найкраща вишиванка» та сфотографувалися.

Підготував Роман Ткач