Профспілки Сумщини виступили проти прийняття закону “Про працю”

Віче профспілок області відбулось 30 січня у Сумах в рамках всеукраїнської акції “Хвиля гніву”. Виступили проти прийняття законопроєкту “Про працю” та внесення змін до законодавчих актів, щодо професійних спілок. Повідомляє Суспільне.

Зібрали віче профспілок на вулиці Петропавлівській, біля будівлі Сумського державного університету, звідки перейшли до обласної філармонії, де усі присутні мали змогу висловити свої зауваження до законопроєкту. Загалом зібрались близько 250 учасників.

Обговорення тривало близько двох годин. Після чого присутні ухвалили резолюцію, де вимагають відкликати закон «Про працю», а у разі його прийняття – аби президент наклав вето.

“Ми згодні на те, що проєкт потрібно змінювати, той «КЗоТ», який є на сьогодні. Його треба осучаснити, а не порушуючи ні Конституції, ні міжнародні конвенції. Він повинен бути погоджений і з роботодавцями, і з профспілками. Цей закон, перш за все несе звільнення людини безпідставне, тобто одна сторона захотіла звільнити – йому сьогодні не потрібні ці люди, і вони просто вивільняють за один день”, — прокоментувала голова Сумської обласної ради профспілок Тетяна Євдокимова.

Після прийняття резолюції учасники віче вирушили до обласної ради, де передали резолюцію керуючій справами виконавчого апарату обласної ради Вікторії Патютько, яка вийшла до мітингувальників, а потім т.в.о. голови облдержадміністрації Ірині Купрейчик, яка пообіцяла передати позицію профспілок до Кабміну.