Поради від працівників поліції як вберегти велотранспорт від крадіжки

З настанням теплої пори року громадяни починають масово користуватися велосипедами: в господарських справах, при доставці невеликих вантажів чи покупок або при необхідності не далекої поїздки. Саме в цей період збільшується і кількість крадіжок велотранспорту, оскільки злодії не впускають жодної нагоди «прибрати до рук»  чужий двоколісник.

Правоохоронці говорять: розкривати злочин цієї категорії досить нелегко. І цьому є кілька причин. По-перше,  нерідко самі господарі велосипедів власною легковажністю «допомагають» злодіям, полишаючи без нагляду своє майно на вулиці. До того ж, люди не відразу помічають крадіжку, тож зловмисники іноді встигають перепродати крадене. По-друге: на велосипедах майже ніколи немає ідентифікаційний знаків. А власники не зберігають паспорт на велосипед, відтак, в подальшому  не можуть підтвердитифакт його придбання та право власності на нього.

Одним з прикладів подібної легковажності є недавній випадок, що стався у Великій Писарівці. Там близько 22:00 у місцевого жителя вкрали велосипед – просто в центрі селища, коли він зайшов до магазину, щоб придбав продукти харчування. Вийшовши з покупками, громадянин виявив зникнення свого «залізного коника». Він відразу звернувся до поліції за допомогою.

Вже під час розшукових заходів в поле зору правоохоронців потрапив один з раніше судимих громадян, котрий перебуває під адміністративним наглядом. Саме у нього поліцейські знайшли та вилучили поцуплений у заявника велосипед. Сам підозрюваний говорить, що лише скористався  неуважністю власника транспорту та тривалою його відсутністю. Двоколісник був залишений під стіною крамниці без будь-яких охоронних засобів, тож він і забрав його додому, маючи намір в подальшому збути, а на виручені гроші придбати горілку.

Наразі в поліції відкрите кримінальне провадження за ст. 185 ч.1 кримінального кодексу України, санкція якої передбачає арешт на строк до шести місяців.   

Аби упередити вчинення подібних крадіжок, поліція рекомендує власникам велосипедів та мопедів дотримуватися наступних правил:

1. Не залишайте свій транспорт без нагляду у людних та легкодоступних місцях без нагляду та засобів охорони.

2. Придбайте та користуйтеся блокуючими пристроями та запірним механізмами.

3. Не довіряйте малознайомим чи стороннім людям нагляд за велосипедом чи іншим своїм майном; вмійте відмовити у проханні «покататися».

4. Не зайвим буде зберігати після купівлі велосипеда паспорт на нього, та зробити фото самого транспортного засобу – в разі крадіжки ця інформація значно спростить пошуки викраденого двоколісника.

5. Якщо ви стали жертвою крадіжки – негайно звертайтесь до поліції. Чим швидше правоохоронці розпочнуть пошуки, тим більше шансів знайти та повернути викрадене майно.

6. Звертайте увагу на всіх підозрілих осіб, що перебувають поблизу. Іноді пильна увага відлякує потенційного крадія від об‘єкта крадіжки, і разом з тим збільшує шанси знайти злодія, якщо крадіжка все ж таки сталася. 

7. Будьте обережними та передбачливими, і вам не доведеться стати жертвою злочину.

Відділ комунікації поліції Сумської області