Понад мільйон гривень зібрали на Сумщині для лікування онкохворих дітей

Організатори акції  «До Світлого дня – світлі вчинки» – Сумська Єпархія Української Православної Церкви. Цього року акцію організували дев’ятий рік поспіль. Тривала вона впродовж Великого Посту – з 11 березня по 30 квітня. Ті, хто виявили бажання долучитися до акції, могли покласти їх до опломбованих скриньок з логотипом акції або перерахувати на відповідний банківський рахунок.

 «Складовою нашої акції також є молитовна підтримка дітей і їхніх батьків, всіх тих, хто бореться за життя і здоров’я маленьких пацієнтів онкогематології», — сказав прес-секретар Сумської Єпархії Георгій Тарабан.

Влітку на зібрані гроші закуплять ліки для дітей, що лікуються від раку в обласній дитячій лікарні. Зараз у відділенні онкогематології лікуються 17 дітей із злоякісними захворюваннями.

Усього онкологічні хвороби діагностували у 155 дітей області. Завідувачка відділенням Ліана Нікітенко розповідає, на які потреби спрямують гроші цього року:«Насамперед це антибактеріальні препарати. 3 з них взагалі не закуповуються державним коштом. Ми не закуповуємо дешеві антибіотики, які можуть закупити фонди і батьки, вартість препарата «Авелок» – близько тисячі двохсот гривень за один флакон».

Також  планують придбати ростові колонієстимулюючі фактори, внутрішньовенні імуноглобуліни і компоненти крові.

За словами прес-секретаря Сумської Єпархії Георгія Тарабана, цього року близько 85 відсотків від загальної суми зібрали у храмах області. Разом з тим, правоохоронці зафіксували два випадки крадіжки у соборах. Минулого року таких фактів було три.

Джерело: suspilne.media