Поліція Сумщини вшанувала учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Поліцейські по всій області привітали ліквідаторів та поклали квіти до меморіалів на честь героїв, які 33 роки тому ціною власного життя та здоров’я зупинили ядерну катастрофу, яка загрожувала людству. Урочисті заходи відбулись і в Головному управлінні поліції області.

Ось вже понад три десятиліття біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях.  Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний квітень 1986-го. Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять людська зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці. Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.

 В ті часи правоохоронці були одними з тих, хто першим опинився на місці трагедії та прийняв удар ядерної стихії на себе, а потім несли службу в 30-кілометровій зоні. Тож сьогодні вони,  ветерани органів внутрішніх справ Сумщини,  які  33 роки тому в числі перших відгукнулися на заклик держави вирушити боротися з наслідками смертельної аварії до Чорнобилю, зібрались в Головному управлінні поліції області, аби згадати ті часи і пом’янути колег,  яких вже немає поруч. Подякувати їм за подвиг та вручити почесні відзнаки прийшли керівники ГУНП області, а також діючі працівники поліції.

«Вже минуло тридцять три роки з дня тієї страшної Чорнобильської трагедії, яка й досі дає про себе знати, і наслідки якої ще довго відчуватиме світ. Ви першими відгукнулися на заклик держави, і не шкодуючи ні здоров’я, ні життя, рятували людей, допомагали захищати порядок, організовували евакуацію, — з такими словами звернувся до ветеранів чорнобильців заступник начальника Головного управління Національної поліції в Сумській області Вадим Дзюбинський. — І всі ми, у великому боргу перед вами. Велика вам пошана і подяка за ваш подвиг».

«Без перебільшення, атомна катастрофа, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічними збитками, — відмітив голова Сумської обласної ветеранської організації Асоціації ветеранів МВС України» генерал-майор міліції Петро Дяченко. — Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви, покинуті навік населені пункти та зруйновані долі – все це, є переконливим доказом того, що безпечність може надто дорого коштувати всьому людству».

До привітань керівників долучився і особовий склад ГУНП. Всі бажали ветеранам-чорнобильцям та їх рідним міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя, добра.  А потім було спільне фото на пам’ять, покладання квітів до пам’ятного знаку, і заупокійний  молебень за тих колег, знайомих та друзів, кого вже немає поряд.