Поліція Сум розшукує шахраїв, які видурили у пенсіонерки 86 000 гривень

Шахраї, використавши відому злочинну схему з «сином», який нібито потрапив до поліції за злочин, домоглися того, що змусили літню жінку з обласного центру віддати їм майже 86 000 гривень.

Вранці на телефон 81-річної жінки зателефонував невідомий чоловік, та назвавшись сином, повідомив «мамі», що за скоєння злочину затриманий поліцією. Чоловік прямо ридав у трубку, стверджуючи крізь сльози, що рухаючись на автомобілі, збив якусь дівчину. В результаті ДТП людина сильно постраждала, і тепер «сину» загрожує в’язниця, якої, втім, можна уникнути, якщо оплатити потерпілій  вартісне лікування.

Наче на підтвердження слів «затриманого поліцією сина», телефонну трубку взяв інший чоловік, який назвався працівником поліції, і повторив  практично теж саме, та ще й натякнув, що треба поспішати.

Застигнута зненацька поганою новиною матір запанікувала, і, зібравши всі родинні заощадження у сумі 85 400 гривень, і з рук в руки передала пакунок з банкнотами невідомому чоловікові, прямо на подвір’ї біля дверей будинку.

Поліція відкрила кримінальне провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочала розшук злочинців.

Правоохоронці вкотре  застерігають громадян, і особливо людей похилого віку,  від вчинення ними необдуманих кроків при спілкуванні з незнайомими людьми. Пам’ятайте, якщо ваші співрозмовники у спілкуванні з вами зачіпають теми грошей, які вам необхідно відправити на чийсь чужий рахунок чи передати, знайте, вас хочуть одурити. Спробуйте опанувати себе, відразу ж покласти трубку, якщо розмова відбувається по телефону, або ж сказати чітке «ні», якщо йде спілкування «в живу», та повідомити поліцію. Завжди пам’ятайте, Ваша безпека у ваших руках.

Відділ комунікації поліції Сумської області