Поліція попереджає: в Сумській області активізувались шахраї

Попри всі застереження правоохоронців, виявляючи надмірну довірливість, жителі регіону продовжують потрапляти в їх «пастки».

Тільки продовж останньої доби зловмисники збагатились за рахунок жителів Сумщини майже на 17 тисяч гривень.

Так, із заявою про шахрайство на лінію «102» звернулась 81-річна бабуся. Старенька розповіла, що вчора їй на стаціонарний телефон зателефонував невідомий, який представився її онуком. Він попросив допомогти йому грошима. Сказав, що гроші йому потрібні терміново, без жодних пояснень. А коли вона погодилась допомогти, чоловік наказав їй віддати їх приятелю, який пізніше прийшов до неї додому. В результаті чого старенька лишилася п’яти тисяч гривень та 100 доларів США.

Втратив свої гроші і 26-річний глухівчанин. Він також поліцейським розповів, що потрапив у пастку афериста і під приводом покупки кондитерських виробів, лишився майже дев’яти тисяч гривень. І хоча заявник добре знав про Інтернет-шахрайства та не одразу погоджувався сплатити гроші наперед, так званий продавець виявився переконливим і він завчасно перерахував йому гроші.

Поліцейські за цими фактами відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» та роблять все можливе, аби встановити зловмисників та притягти їх до відповідальності. А також радять жителям області бути обачними і менш довірливими, перевіряти інформацію, отриману від випадкових телефонних співрозмовників. І за товари з Інтернету розраховуватись після їх отримання.

Відділ комунікації поліції в Сумській області