Показник трагічних випадків у житловому секторі вражає стабільно високими показниками

Фото: ДСНС України

2 квітня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у приватному домоволодінні на вул. Молодіжній, що в районі Басів міста Сум. На гасіння направили черговий караул 2-ї державної пожежно-рятувальної частини у складі двох відділень.

Вже через 9 хв. підрозділ прибув на місце виклику. Проте, оскільки інформація про пожежу надійшла запізно, на той час вогонь охопив по всій площі житловий будинок, господарчу споруду та прибудований до неї гараж. Із оселі вогнеборці врятували жінку – співмешканку господаря 1961 р.н., яку через отримані травми довелось госпіталізувати.

О 20:43 спільними зусиллями вогнеборцям вдалось локалізувати загоряння та відвернути небезпеку від сусідських будівель.

Як повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій, з початку року на пожежах в Україні загинуло загинуло 702 особи.

Тож, заважаючи на вкрай невтішну та трагічну статистику, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки. Розповідайте дітям про небезпеку, яку приховує у собі вогонь. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби “101”, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення.

Завжди дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань! Зокрема:

  • не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;
  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;
  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, обігрівачі, тощо;
  • не паліть у ліжку;
  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.
  • подбайте про справність печей та обігрівальних приладів.

Пам’ятайте! Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.