Парубій підписав Виборчий кодекс, прийнятий з 18 разу

Виборчий кодекс набуде чинності у 2023 році.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав Виборчий Кодекс, який був прийнятий з 18-ї спроби.

“Голова профільного Комітету Верховної Ради сьогодні підписав Виборчий кодекс з відкритими списками. І це відкрило для мене шлях – підписати закон і я невідкладно підписав Виборчий кодекс”, – написав він у своєму Twitter.

picture

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс 11 липня. Документ підтримали 230 народних депутатів. Кодекс набуде чинності з 1 грудня 2023 року. 

Зазначимо, новий Виборчий кодекс зберігає прохідний бар’єр у Верховну Раду на рівні 5%. Згідно з документом, на з’їзді партії, в якому взяли участь понад 200 чоловік, затверджують загальнодержавний список партії, який ділиться на регіональні списки. На регіони “виділяється” по 5 місць. У загальнодержавному списку є 10 мандатів, які “не згорають”. У бюлетені буде два трафарети з цифрами у форматі “015”. Перший трафарет для голосування за партію, другий — за конкретного кандидата в регіоні. У партій та кандидатів будуть номери.

Виборчі комісії будуть підраховувати окремо партійний список та кандидатів по регіонах. Кандидати в регіонах, які отримали значну підтримку, будуть переміщені вгору списку. 

З нововведень також буде можливість змінювати місце голосування онлайн за допомогою цифрового підпису. 

У новому кодексі передбачено нові правила ведення передвиборної агітації, які покликані виключити маніпуляцію під час дебатів.

Джерело: Комментарии