Охтирчанину, який позбавив волі приятеля, повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід

«Охтирською місцевою прокуратурою повідомлено про підозру 23-річного жителя м. Охтирка, який закував приятеля в кайданки та зачинив у сараї. Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі людини вчинене з корисливих мотивів) КК України», – розповів керівник Охтирської місцевої прокуратури Олександр Язиков.

Мова йде про події, що стались 2 травня 2019 року в м. Охтирка. Тоді випадковий водій побачив на узбіччі дороги чоловіка із закованими у кайданки руками і з ланцюгом завдовжки майже п’ять метрів.
Прибувши на місце події, співробітники поліції з’ясували, що напередодні Великодніх свят 54-річний ніде не працюючий потерпілий познайомився з 23-річним жителем Охтирки, який запропонував йому пожити у нього та допомогти по господарству.

Разом з господарем та його родиною чоловік зустрів Великдень, а вже після свята взялися наводити лад на подвір’ї. Та коли молодий господар дав наймиту наряд на заготівлю деревини, той став заперечувати, не погодився на важку роботу, і, забравши свій одяг, подався геть.

Хазяїн же, виявивши зникнення робітника, не на жарт розлютився. Разом із приятелем, сівши у ВАЗ-2101, поїхали розшукувати втікача. Побачивши того на одній з вулиць Охтирки, зупинилися і силоміць заштовхали чоловіка до салону машини. А вдома охтирчанин надів на нього кайданки та майже п‘ятиметровий ланцюг, і закрив у сарайчику на подвір’ї. Просидівши у неволі з півгодини, потерпілий зумів відкрити та втік із подвір’я «роботодавця».

У вівторок, 7 травня 2019 року, підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту з 21.00 до 6.00. Санкція статі передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.