Одразу двоє жителів Конотопщини стали жертвами аферистів

Два аналогічні повідомлення про купівлю через Інтернет неіснуючого товару надійшли до чергової частини Конотопського відділу поліції з різницею у 2 години від 44-х та 62-річного мешканців районного центру. Про це сьогодні, 23 грудня, повідомили в прес-службі Нацполіції Сумщини.

Перший потерпілий розповів правоохоронцям, що на одному із популярних сайтів він знайшов вигідну пропозицію про продаж будівельних матеріалів та перерахував на вказану в оголошенні банківську картку повну їх вартість – 17 тисяч гривень. Після цього телефон «продавця» традиційно виявився вимкненим.

Схожу історію повідомив поліцейським і другий заявник. Щоправда, він на тому ж таки сайті «купував» м’які та кухонні меблі. Попередньо обговоривши телефоном із «продавцем» деталі майбутньої угоди та з’ясувавши, що вказаний товар нібито знаходиться у м. Суми, чоловік перерахував передоплату у сумі 7500 грн. Та приїхавши за вказаною адресою в обласному центрі він виявив, що там живуть інші люди і жодних оголошень про продаж меблів вони не давали.

«За обома фактами конотопські слідчі вже відкрили кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України («Шахрайство»), — говорить Олег Переход, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Конотопського відділу поліції. — та проводять першочергові розшукові і слідчі дії для встановлення осіб зловмисників та місць їх перебування».

Правоохоронці ж знову закликають громадян бути пильними, обачними і не піддаватися спокусі занадто вигідних пропозицій.