Норвезькі рибалки знайшли белуху з військовим обладнанням РФ

На півночі Норвегії рибалки виявили білуху, на яку була вдягнена камера GoPro із написом «обладнання Санкт-Петербурга».

Про це повідомляє телеканал NRK.

Один з рибалок розповів, що вперше побачив білуху 25 квітня, вона підпливла до його човна. Ремінь з камерою був настільки тугим, що його вдалося зняти лише наступного дня. Він зазначив, що тварина була прирученою — вона не лякалась людей і давала себе гладити.

Місцеві вчені вважають, що білуха могла втекти з Росії. Біолог з Інституту морських досліджень Мартін Біюв наголосив, що норвезькі вчені не маркують тварин таким чином. Він допускає, що це зробили військові російського флоту.

«Ми знаємо, що в Росії тримають приручених китів, і що деякі з них тікають і слідують за нашими човнами», — сказав професор Університету Тромсе Ойден Рікардсен. Він також розповів, що спілкувався з декількома колегами з Росії, і ті сказали йому, що білуха могла належати російському флоту, який базується в Мурманську.

Як зазначає «Дождь», російські військові почали використовувати морських ссавців у військових цілях на початку 20-го століття. На деякий час такі програми були закриті, але після Другої Світової війни використовувати морських тварин почали як американські військові, так і радянські.

Зокрема вони навчали китоподібних знаходити міни, субмарини тощо. Також тварин використовували для розвідки і патрулювання. Відповідний науково-дослідницький центр в СРСР відкрився у Севастополі в 1965 році, його база даних була засекречена.

Після розпаду Радянського Союзу центр відійшов до Міноборони України, а китоподібних почали використовувати у комерційних та медичних цілях, зокрема для лікування дітей з інвалідністю. У 2012 році Україна поновила підготовку бойових дельфінів, а після анексії Криму окупаційна влада сформувала військову частину на базі центру.

Окрім бази в Севастополі військові СРСР тренували білух і тюленів у Примор’ї і Мурманську відповідно. На сьогодні в Мурманську російський флот продовжує тренувати тюленів, але офіційно про їхню участь у військових операціях не йдеться.

В коментарі «Дождю» представник Північного флоту заявив, що вони не тримають морських тварин.

Джерело: hromadske.ua