Незаконна трансляція телеканалів зі збитками в 2млн грн – на Сумщині депутату сільської ради та підприємцю повідомлено про підозру

Керівник Сумської обласної прокуратури Олексій Тубелець 18 лютого 2021 року повідомив про підозру депутату Садівської сільської ради, який у змові з підприємцем незаконно розповсюджував програми мовлення та інформацію з обмеженим доступом (ч. 3 ст. 176 та ч. 2 ст. 361-2 КК України).

За даними слідства, підозрювані, діючи за попередньою змовою, без отримання відповідної ліцензії придбали та в будівлі сільської ради розмістили обладнання для здійснення ретрансляції телевізійних програм мовлення, об’єднавши його в єдину багатоканальну мережу.

У подальшому, без укладення відповідних договорів із правовласниками телеканалів, упродовж майже 3 років здійснювали незаконне розповсюдження програм мовлення місцевим мешканцям за щомісячну абонентську плату. Більш того, підозрювані без дозволу власників інформаційної системи бажаючим за окрему плату надавали доступ до закодованих платних телеканалів.

Відповідно до висновку судової експертизи у сфері інтелектуальної власності, протиправними діями підозрюваних власникам телеканалів спричинено матеріальну шкоду на загальну суму майже 2 млн грн.

Незаконну діяльність осіб припинено співробітниками Служби безпеки України в Сумській області та слідчого управління Нацполіції під процесуальним керівництвом прокуратури.
Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба обласної прокуратура