Наразі у Сумах щоденно виявляють 200–300 осіб з COVID-19

Під час щопонеділкової апаратної наради начальник управління охорони здоров’я Сумської міськради Олена Чумаченко зауважила, що місто продовжує перебувати в «червоній» зоні епідемічної небезпеки.

Наразі в Сумах щоденно виявляють 200–300 осіб з інфекцією. За останню добу зафіксували 167 нових випадків хвороби, одужала 151 особа. У більшості лікарень ситуація залишається напруженою, – медичний персонал працює зі значним перевантаженням.

У міських лікарнях на лікуванні перебуваються 340 осіб: у КНП «Клінічна лікарня № 5» – 240 осіб (160 пацієнтів на кисневій підтримці, 14 перебувають у відділенні інтенсивної терапії, до апарату ШВЛ підключено вісім хворих); у КНП «Клінічна лікарня № 4» – 31 хворий (з усіх хворих 25 отримують кисень вільним потоком та четверо перебувають на неінвазивній вентиляції легень); у КНП «Центральна міська клінічна лікарня» – 43 особи, (вісім у відділенні інтенсивної терапії на кисневій підтримці); у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» лікуються 26 дітей, з усіх хворих троє у відділенні інтенсивної терапії, дихають самостійно.

За словами Олени Чумаченко, на сьогодні, для дорослих осіб захворілих на COVID-19, залишаються вільними 17 місць у міських лікарнях, всі вони забезпечені киснем. Для дітей – 64 ліжка, які також забезпечені киснем. Всі лікарні, за рахунок коштів НСЗУ, забезпечені необхідними медичними препаратами.

«Враховуючи сьогоденний стан, необхідно пам’ятати, що коронавірусна хвороба – це проблема не лише медичних працівників, які щодня рятують людей, ризикуючи власним здоров’ям, це проблема кожного містянина. Лише виконання встановлених протиепідемічних обмежень та вакцинація проти коронавірусної інфекції можуть поліпшити ситуацію в місті», – зауважила начальник управління охорони здоров’я.

Міський очільник також поцікавився ситуацією стосовно встановлення апаратів комп’ютерної томографії у КНП «Клінічна лікарня № 5» та КНП «Центральна міська клінічна лікарня». За словами Олени Чумаченко, в ЦМКЛ обладнання перебуває вже на території медичного закладу. Встановлення апарата відбудеться тоді, коли проведуть відповідні роботи з підвищення енергопотужностей лікарні. У клінічній лікарні № 5 очікують поставку на наступному тижні.

«Обстеження на цих апаратах буде безкоштовним, до того ж дозволить швидше виявляти хворобу. Ми повинні направити всі потужності міських лікарень на лікування пацієнтів, хворих на COVID-19, – наголосив Олександр Лисенко. – Якщо цього тижня ситуація з хворими не покращиться, ми змушені будемо вдатись до більш жорсткого карантину».

Апарати КТ будуть встановлені у стаціонарних відділеннях лікарень, тож в першу чергу обстеження на них проходитимуть хворі, яких госпіталізуватимуть. Своєю чергою Олена Чумаченко зауважила, що такого ажіотажу на комп’ютерну томографію, як у першу хвилю епідемії, не спостерігається, адже відповідні дослідження дозволяє проводити нова рентгентехніка, яку придбали для лікарень міста.

За даними управління охорони здоров’я, майже 11,5% містян вже перехворіли на коронавірусну хворобу, інфекцію виявили у 30280 осіб з позитивним ПЛР–дослідженням. Серед них 96% (29045) дорослих та 4% (1235) дітей.

Олена Чумаченко нагадала, що з метою інформування населення з питань, пов’язаних з коронавірусною інфекцією продовжує функціонувати «гаряча лінія». Всього зареєстровано 928 звернень (за останній тиждень 31).