Намагаючись придбати комплект автомобільних коліс через Інтернет, житель Шостки натрапив на шахрая

Ілюстративне фото

Чоловік міг би втратити 3800 гривен, оскільки продавець запросив авансом всю суму покупки. Однак, вчасно згадавши застороги працівників поліції щодо шахраїв, ризикнув переказати порівняно невелику суму. Його побоювання таки справдились – оголошення з надзвичайно привабливою пропозицією виявилось шахрайською пасткою. 

В поліцію з заявою про шахрайство звернувся 47-річний житель Шостки. Чоловік розповів: намагаючись придбати автомобільні колеса для власної автівки, скористався інтернет-пропозицією, де чотири колеса у повному зборі коштували лише 3 800 гривень. Зв’язавшись з продавцем телефоном, обговорив умови покупки–продажу товару.  

За словами заявника, продавець вимагав повну передоплату за товар на свою банківську картку. Проте, пам’ятаючи застороги правоохоронців щодо аферистів, він вирішив ризикнути лише 800 гривнями. Гроші переказав на вказаний рахунок і став чекати надходження товару, адже продавець навіть надіслав номер декларації відправленої логістичною компанією посилки. 

Наступного дня, перевіривши за спеціальним інтернет-сервісом рух відправлення, чоловік з’ясував, що посилку ніхто так і не відправив. Просто напередодні було заброньовано номер декларації, що діяв лише добу. Оголошення в Інтернеті також зникло. В поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках якого ведуться пошуки афериста. Правоохоронці знову звертаються до громадян з засторогою бути максимально обережними при здійсненні різного роду операцій через Інтернет. Не надсилайте передоплату за замовлений товар, а розраховуйтесь за нього під час отримання. Пам’ятайте, що чи не кожне друге он-лайн оголошення розміщується аферистами з метою заволодіння вашими коштами.