На Сумщині знешкоджено 12 боєприпасів часів минулих війн

Ілюстративне фото

Протягом минулого тижня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) було знищено два 76 мм артилерійських снаряди, три мінометні міни калібру 82 мм, один 122 – мм, один 152 – мм, один 100 – мм артилерійські снаряди та 4 гранати РГД 5 часів Другої світової війни.

Вибухонебезпечні предмети були знайдені у Недригайлівському, Ямпільському, Глухівському, Конотопському районах та в м. Шостка

Так, 20 березня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, в с. Коровинці Недригайлівського району проведено роботи зі знешкодження мінометної міни калібру 82 мм часів минулих війн. До служби порятунку надійшла інформація про виявлення в лісовому масиві невідомого предмету ззовні схожого на застарілий боєприпас.

Небезпечна знахідка знаходилась на відстані 100 м від житлових будинків.

На місце виклику з м. Ромни прибули піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які вивезли небезпечний предмет у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву.

Загалом, з початку року на Сумщині зафіксовано 11 випадків виявлення застарілих вибухонебезпечних предметів. Як показує практика, натрапити на них можна будь-де – на власному городі, у лісі, на будівельному майданчику і навіть під час відпочинку на водоймі.

Рятувальники наголошують, що боєприпаси вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести.

Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв’язком, це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, правоохоронців або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101».

Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.