На Сумщині знешкодили 4 артилерійські снаряди

26 березня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження чотирьох 122-мм артилерійських снарядів.

На передодні два боєприпаси виявив місцевий мешканець на узбіччі автошляху «Ямпіль-Шостка» с. Паліївка Ямпільського району, які знаходилися на відстані 1 км від житлових будинків. Інші небезпечні знахідки також знайшов місцевий мешканець під час прогулянки в лісосмузі с. Береза Глухівського району. Два 122-мм артснаряди знаходилися на відстані 1,5 км від житлових будинків.

Рятувальники наголошують, що боєприпаси вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести.

Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв’язком, це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, правоохоронців або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101».

Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області.