На Сумщині за рахунок довірливих громадян шахраї збагатились на 34 тис.грн.

Жертвами аферистів стали жителі Роменського, Сумського та Лебединського районів, які під приводом продажу товару через мережу Інтернет, допомоги рідним, що потребують фінансової допомоги чи «грошової реформи», втратили чималу суму власних заощаджень. За всіма фактами в поліції відкриті кримінальні провадження, в рамках яких ведуться пошуки зловмисників.

З повідомленням про шахрайство до працівників поліції звернулась 65-річна жителька Роменського району. Жінка розповіла, що її донька вирішила продати автомогнітолу та розмістила відповідне оголошення в Інтернеті, а для перерахунку грошей скористалась її банківською карткою з якої зникли три тисячі гривень. Та коли знайшовся покупець, жінці передзвонив ще один незнайомець і, назвавшись оператором мобільного зв’язку, запропонував пройти анкетування. Пенсіонерка погодилась. А коли набрала кілька незрозумілих їй комбінацій, запропонованих співрозмовником, втратила всі свої гроші. Так званий покупець також перестав виходити на зв’язок.

Втратила свої гроші і 76-річна пенсіонерка із Сум. Старенька після спілкування з телефонним співрозмовником також втратила гроші. Аферист  назвався приятелем її зятя, який повідомив, що родич жінки потрапив у ДТП і наразі терміново потребує грошей. Коли ж вона погодилась допомогти, він завітав до її квартири, де вона передала йому майже дві тисячі гривень.

А от дві пенсіонерки з Лебедина та Ромен під приводом обміну грошей втратили 27 і 2 тисячі гривень. За словами жінок, одній з яких 94, іншій -79 років, вони впустили до своїх осель незнайомих чоловіків, які розповіли про грошову реформу та обміняли справжні купюри на сувенірні папірці.

За всіма фактами в поліції вже відкриті кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках чого ведуться пошукові заходи аферистів. А правоохоронці вкотре звертаються до жителів області з проханням, бути максимально уважними під час покупки чи продажу товару в мережі Інтернет, за товар сплачувати при його отриманні, а також виявляти розсудливість у своїх діях. Не довіряйте незнайомцям та в жодному разу не впускайте їх до своїх домівок.

Відділ комунікації поліції Сумської області