На Сумщині за минулу добу 2 боєприпаси знешкоджено, ще 5 виявлено

13 квітня, групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження 152 – мм артилерійського та однієї ручної гранати Ф-1. Небезпечні знахідки раніше були виявлені на Білопільщині та м. Ромни.

Цього ж дня, у м. Охтирка, селах Високе і Куземин на Охтирщині та с. Токарі, Сумського району місцевими жителями було виявлено два 45-мм артснаряди, дві противотанкові міни T.M.-41 та 82-мм мінометну міну. «Відголоски» часів минулих війн знаходились на відстанях 50 м, 200 м, 1,5 км та 3 км від житлових будинків.

На місці небезпечних знахідок правоохоронцями виставлено охорону, надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати Службу порятунку за номером «101».

Головне управління Державної служби України
з надзвичайних ситуацій у Сумській області