На Сумщині з’явилася сільська поліцейська станція

Нововідкритий поліцейський осередок буде обслуговувати 15 тисяч чоловік населення у майже двох десятках сіл району. Задля оперативності та ефективності роботи сумських правоохоронців керівництво національної поліції передало два автомобілі, а місцева влада – приміщення станції. Повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

Місцем для розташування станції обрали приміщення у сільському будинку культури селища Сад.  І не випадково. Центр села, поруч – автобусна зупинка та амбулаторія, неподалік – сільрада, школа та дитячий садочок.  Будь-хто з жителів Саду чи навколишніх сіл може легко і швидко дістатися до дільниці. Сама станція має 4 службових кабінети для працівників поліції, кімнату відпочинку, навіть облаштований дитячий куточок для тих відвідувачів, хто прийде сюди з дітками.  Нові меблі, продуманий дизайн приміщень та комп’ютерна й офісна техніка створюють по-справжньому комфортну ділову атмосферу як для самих правоохоронців, так і громадян.

За словами голови селищної ради Надії Масалітіної, створення поліцейської станції стало можливим в результаті спільних зусиль обласного управління поліції області та влади. Селищна рада виділила приміщення для роботи правоохоронців, районна влада субсидувала значні коштів для придбання всіх необхідних матеріалів, техніки та обладнання, працівники поліції власними силами зробили ремонт і остаточне облаштування приміщень.

«Відсьогодні тут будуть працювати  три дільничних офіцера поліції та оперативник, також  цілодобово чергуватиме група сектору реагування патрульної поліції, — говорить старший дільничний офіцер поліції Валерій Карабай. –  Станція оснащена сучасними засобами зв‘язку, системою відеонагляду, кожне робоче місце повністю облаштоване комп‘ютерною технікою, є доступ до Інтернету та всіх необхідних в нашій роботі баз даних. Будемо обслуговувати більше двадцяти сіл, де проживає  15 тисяч населення.

Найчастіше громадяни звертаються до поліції з приводу домашнього насилля,  спричинення побоїв чи крадіжок, тож маємо швидко прибувати на місце події, розбиратися у ситуації що називається «гарячим слідом» і надавати, в разі необхідності, невідкладну допомогу».

Заступник  голови Національної поліції Олексій Руденко, присутній на відкритті станції,  вручив працівникам Сумського райвідділу поліції ключі від двох новеньких службових автомобіля: «Дуже сподіваюсь, що ці автівки значно покращать і полегшать вашу непросту службу, а ви, у свою чергу, докладете всіх зусиль, аби виправдати  довір‘я керівництва та громади, і максимально забезпечите на ввіреній вам дільниці правопорядок, лад і законність».

Самі садівчани  схвально відгукуються на відкриття у селищі поліцейської станції. Говорять: тепер не потрібно їхати в район, коли виникає необхідність відвідати  відділ поліції, віднині всі питання можна вирішити на місці, йдучи дорогою за дитиною в садочок чи до лікарні. Це  зручно і куди швидше. Та й самі поліцейські тепер будуть їхати на виклики не з Сум, витрачаючи час та пальне, а діятимуть тут, на місці.

Це вже друга поліцейська станція, відкрита в Сумській області. Перша розпочала свою роботу в минулому році в селі Хоружівка Недригайлівського району. В подальших планах відкриття подібно станції у Серединобудському районі.