На Сумщині викрито факти умисної несвоєчасної сплати податкових зобов’язань

Головне управління ДПС у Сумській області інформує, що підрозділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом Головного управління ДПС у Сумській області спільно з Головним управлінням ДФС у Сумській області виявлено факти умисної несплати податків суб’єктом господарювання.

Так, в ході дослідження матеріалів фінансово-господарської діяльності комунального підприємства було встановлено, що маючи постійно зростаючий борг зі сплати податкових зобов’язань посадові особи здійснювали придбання різних товарів та послуг вартість яких перевищувала суму обов’язкових податкових платежів за відповідний період.

За період 01.01.2018 — 22.05.2020 заборгованість зі сплати рентних платежів підприємства склала 8 513 263,12 гривень, в результаті умисної несвоєчасної сплати посадовими особами податкових зобов’язань та боргу виникли штрафні санкції та пені у сумі 2 604 399,64 грн, чим було нанесено збитки комунальному підприємству та територіальній громаді.

За даними матеріалами слідчим управлінням фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Сумській області проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.

Наразі проводяться оперативно-слідчі заходи.

Джерело: Прес-служба ГУ ДПС у Сумській області