На Сумщині виявили 11 артилерійських снарядів

Лише за останні чотири дні в Роменському, Охтирському, Конотопському та Великописарівському районах були виявлені одинадцять артилерійських снарядів часів Другої світової війни.

Так, до Великописарівського відділення поліції звернувся 35-річний житель району, який повідомив, що, повертаючись додому через поле, помітив предмет, схожий на старий боєприпас. На місце події відразу виїхали правоохоронці, які підтвердили, що дійсно, виявлене – це 76мм артилерійський снаряд часів Другої світової війни, який заходився на відстані всього триста метрів від найближчих будинків села.

Ще один такий снаряд був виявлений під час шукання металобрухту 36-річним чоловіком в Конотопському районі.

Відразу три артилерійські снаряди калібром 76мм , 122мм та 152мм були знайдені жителями в Охтирському районі.

Та найчисельнішою «знахідкою» стали шість артилерійських снарядів калібру 152мм, на які натрапили мешканці села Дзеркалька Роменського району під час сільськогосподарських робіт.

Біля всіх виявлених боєприпасів до прибуття працівників саперного підрозділу спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту управління МНС для подальшого їх знешкодження виставили поліцейську охорону.

З приходом весни починаються активні земельні роботи, а крім того й відпочинок на природі. Тому працівники поліції звертаються до громадян з проханням, бути пильними та обачними в разі виявлення небезпечних предметів, боєприпасів тощо.

Пам’ятайте: їх неможна ні в яком разі ані чіпати, ані перевертати, ані брати до рук, не палити та не розпалювати поряд багаття, не жбурляти в них камінням, а тим паче не підпускати дітей. Слід негайно зателефонувати на «102» та повідомляйте про знайдені боєприпаси правоохоронців.

Відділ комунікації поліції Сумської області