На Сумщині упродовж доби знищили 2 боєприпаси часів минулих війн, ще 1 — виявили

26 березня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м.Ромни), проведено роботи зі знешкодження 2 боєприпасів часів минулих війн.

Вибухонебезпечні предмети раніше були виявлені — 152-мм артилерійський снаряд на відстані близько 65 м від автобусної зупинки в с. Посада, Роменського району та 45-мм артснаряд на відстані близько 2 м від житлового будинку на пров. Озерний в смт Краснопілля. Піротехніки вивезли боєприпаси у спеціально відведені місця та знищили шляхом підриву.

Цього ж дня до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про небезпечну знахідку. У Охтирському районі в полі на відстані 500 м від житлових будинків с. Гусарщина виявлено предмет, який попередньо ідентифіковано як 50-мм мінометну міну часів минулих війн.

Місце виявлення вибухонебезпечного предмету взято під охорону працівниками поліції. Надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів або схожих на них предметів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух. Необхідно відійти на безпечну відстань – не менше 100 м. Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за телефонними номерами «101» та «102». Пам’ятайте, вилучення та знешкодження даних боєприпасів можуть здійснювати лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Управління ДСНС України у Сумській області