На Сумщині триває робота щодо заміни посвідчень чорнобильцям

Ілюстративне фото

Засіданням комісії з розгляду документів для видачі посвідчень громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, було розглянуто 113 особових справ.

Стосовно 84 справ розглядалося питання щодо заміни посвідчень, із них: 83 особам будуть видані посвідчення нового зразка, 1 особова справа направлена на доопрацювання. 29 заявників звернулися з документами щодо видачі посвідчень для різних категорій громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із загальної кількості: 5 – на видачу посвідчень уперше, 7 – на видачу посвідчень категорії 1А, 4 – на внесення запису про групу інвалідності, 11 – на видачу повторних посвідчень, 2 особові справи направлено на доопрацювання.

Довідково. На виконання п. 7 постанови КМУ від 11 липня 2018 р. № 551 на Сумщині проводиться робота щодо заміни посвідчень. Згідно із законодавчим актом їх замінять:особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1); учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (категорії 2 і 3) з числа громадян, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт; особам, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 2), з числа постраждалих від радіаційного опромінення за інших обставин не з власної вини.

Джерело: sm.gov.ua