На Сумщині судитимуть директора ТОВ та інженера з технічного нагляду

Прокуратурою Сумської області затверджено та 30 березня 2019 року направлено до суду обвинувальний акт стосовно директора ТОВ та інженера з технічного нагляду, через злочинні дії одного та бездіяльність іншого завдано збитків Миколаївській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів.

Як вже повідомлялось, у ніч з 7 на 8 травня 2018 року поривом вітру зірвало не так давно відремонтований дах у вказаному навчальному закладі. Прокуратурою було невідкладно розпочато кримінальне провадження за фактом ймовірного привласнення коштів під час ремонту покрівлі.

У ході слідства, проведеного слідчим управлінням поліції, встановлено, що Товариством з обмеженою відповідальністю та зазначеною школою у 2017 році укладено договір про виконання робіт з капітального ремонту будівлі. На підставі складених та підписаних керівником ТОВ актів виконаних будівельних робіт та довідок про їх вартість на банківський рахунок виконавця перераховано кошти, зокрема й за ремонт покрівлі.

У той же час, відповідно до висновку судової будівельно-технічної експертизи, виконавцем у офіційних документах завищено обсяг використаних матеріалів та виконаних робіт лише по капітальному ремонту даху на суму майже 200 тис грн.
Дії директора ТОВ кваліфіковано за ч. 2 ст. 191 (заволодіння чужим майном службовою особою шляхом зловживання своїм службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Разом з тим, на лаві підсудних опинився головний спеціаліст відділу технічного нагляду в будівництві та кошторисно-договірних відносин УКБ Сумської ОДА, який здійснював технічний нагляд під час ремонту вказаного об’єкту. Його дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 367 (службова недбалість) КК України.

Довідково: директору ТОВ загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Інженерові загрожує штраф від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Прес-служба прокуратури області