На Сумщині шахрай залишив молодого шосткинця без мотоциклу

Ілюстративне фото

Домовившись з інтернет–продавцем про покупку вподобаного транспортного засобу, 20-річний парубок, не дочекавшись прибуття та оглядин замовлення, перерахував більше 17 000 гривень передоплати. В результаті залишився і без грошей, і без вподобаного товару.

В поліцію Шостки з заявою про шахрайство звернувся 20-річний мешканець одного з сіл Шосткинського району. Парубок розповів правоохоронцям, що знайшов на відомому Інтернет – ресурсі оголошення про продаж мотоциклу, вартістю 14 500 гривень. За його словами, батьки на день народження пообіцяли йому купити мотоцикл, проте грошей на новий не вистачало, а тут така вдача: вподобаний транспорт і по привабливій ціні. Не втрачаючи дорогоцінний час, адже мототранспорт могли перехопити інші покупці, він зателефонував за вказаним у оголошенні номером телефону та домовився з продавцем про покупку. За згодою сторін, продавець мав надіслати товар логістичною компанією і повідомити покупцю номер накладної, а той, у свою чергу, повинен перерахувати вартість товару на вказаний номер мобільного телефону.

Угода проходила по запланованому плану: покупець отримав номер декларації відправлення, перевірив її через спеціальний інтернет–сервіс перевізника та впевнився, що посилка на його ім’я вже прямує з Житомирскої області до Шостки. Після цього перерахував 3800 гривень передоплати за доставку товару. Наступного дня продавець зателефонував знову та попросив перерахувати ще 9800 гривень. Хлопець погодився, проте гроші надіслав у день, коли посилка прибула в місто.

Звернувшись до логістичної компанії для отримання свого товару, парубок з’ясував, що відправник повернув свою посилку назад, а на його телефонний дзвінок опоненту, той потребував ще 3800 гривень передоплати. Свою позицію він пояснив перестраховкою: не був впевнений, що покупець перешле гроші, і завернув товар.

Хлопець виконав і цю умову, проте покупки так і не отримав. Поспілкувавшись з представниками компанії-перевізника він з’ясував, що посилка дійсно приходила, і її відправили назад, але замість мотоциклу там була цегла. На всі спроби зв’язатися з продавцем, останній так на зв’язок і не вийшов, а оголошення про продаж мотоциклу було знято.

Наразі за даним фактом в поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках якого ведуться пошуки афериста.

Правоохоронці знову звертаються до громадян з закликом бути максимально обережними при здійсненні різного роду операцій через Інтернет. Не надсилайте передоплату за замовлений товар, а розраховуйтесь за нього під час отримання, попередньо його оглянувши та впевнившись, що доставлене є саме тим, що ви й замовляли. У разі отримання фотозображення підтверджуючого документа, по якому нібито вам відправили товар, не вірте цьому, поки не перевірити цю інформацію безпосередньо у представників логістичної компанії. Пам’ятайте, що чи не кожне друге он-лайн оголошення розміщується аферистами з метою заволодіння вашими коштами.

Відділ комунікації поліції Сумської області