На Сумщині шахраї вигадали нову «маску» для обману людей

Називаючись представниками мобільних операторів, аферисти пропонують громадянам перерахувати на їх банківські картки нібито нараховані компанією за тривале користування номером гроші. І коли людина погоджується, просять назвати  надісланий їй в смс-повідомленні код – і цим самим отримують доступ до чужого банківського рахунку. Саме завдяки цьому способу вони лише за два останні дні «заробили» на довірі людей сімдесят п‘ять тисяч  гривен. Повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

До чергової частини Тростянецького відділення поліції звернувся 47-річний місцевий житель, який повідомив, що став жертвою шахрайства. Як з’ясувалося, вчора вдень до нього на мобільний телефон зателефонував невідомий, який назвався представником компанії стільникового зв’язку «Водафон України», і повідомив, що сьогодні нібито відбувається акція від цієї компанії. А для того, щоб чоловікові нарахували бонуси, необхідно назвати код з смс-повідомлення, яке йому прийде на мобільний телефон.

За кілька секунд і справді прийшло смс-повідомлення, яке громадянин, не підозрюючи лихого, назвав незнайомому співрозмовнику. Після того, як було названо цифровий код, зв’язок перервався, а в вже за кілька годин чоловік виявив, що з його банківського рахунку були зняті грошові кошти у сумі 17 000 гривень.

Днем раніше жертвою подібної афери  став 54-річний житель обласного центру. Невідомий зловмисник, зателефонувавши чоловікові, теж назвався представником компанії стільникового зв’язку «Водафон» та заявив, що на мобільному рахунку заявника є бонуси, які за бажанням власника номеру можна обміняти на подарунки або ж гроші. Коли ж чоловік обрав гроші, співрозмовник попросив назвати код смс-повідомлення, що має надійти тому на телефон. Після того, як це було зроблено, з банківського карткового рахунку громадянина зникло 16 350 гривень.

Від подібного шахрайства постраждала ще одна жителька Сумської області, у якої невідомі аферисти викрали з банківського рахунку більше 40 000 гривень.

«Шахраї чи не щодня вигадують нові схеми та «маски», аби збагатитися за рахунок інших, – говорить Сергій Ганцев, старший оперуповноважений Управління карного розшуку ГУНП  – Зловмисники, під виглядом представника одного з мобільних операторів, телефонують потенційній жертві  або розсилають смс-повідомлення з абонентських номерів різних мобільних операторів. В розмові з громадянами вони представляються працівниками тієї чи іншої компанії стільникого зв‘язку, яким користується людина, та розповідають про акцію, для участі у якій необхідно підтвердити надісланий код, що надсилається потерпілому нібито для підтвердження участі в акції. Насправді ж, отримуючи у такий спосіб пароль, зловмисники за допомогою додатку «Мій Водофон», «Мій Київстар» та ін. блокують абонентський номер телефону власника картки, тобто потерпілого, та перевипускають абонентський номер на заздалегідь підготовлену сім-картку. Таким чином номер телефону потерпілого блокується, а зловмисники у свою чергу,  якщо номер телефону являється фінансовим, можуть проводити будь-які банківські операції за допомогою відомих банківських додатків, зокрема – перераховувати грошові кошти з рахунку потерпілого на будь-який інший рахунок».      

Тож поліція радить громадянам, з ким би вони не розмовляли, і ким би їх співрозмовник не представлявся, ніколи не повідомляти коди з смс-повідомлень. Однак, якщо вже так склалось, і людина надала цей код сторонній особі, – в цьому разі необхідно негайно зв’язатися з представниками мобільного оператора, який обслуговує сім-картку, та заблокувати її.  Також слід заблокувати і всі банківські карткові рахунки, якщо номер, яким заволоділи шахраї, є фінансовим. І обов’язково повідомити про факт шахрайства до поліції.