На Сумщині приборкуючи загоряння сараю, вогнеборці запобігли масштабній пожежі

Ілюстративне фото/ДСНС України

10 травня о 4:19 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу господарчої споруди в с. Линове Путивльського району. На гасіння направили місцеву пожежну команду с. Нова Слобода та, подолавши відстань у 15 км, на місце виклику прибув черговий караул 15-ї державної пожежно-рятувальної частини із районного центру. 

Оскільки споруда була дерев’яна, вогонь дуже швидко поширився на значну площу, погрожуючи дерев’яному житловому будинку, що знаходився лише в 2 м. Існувала загроза і для розташованих неподалік під одним дахом іншому сараю та літній кухні, які також були дерев’яні. Також ускладнювало ситуацію те, що для забезпечення безперебійної подачі води на гасіння автоцистерни довелось направляти для дозаправки від водонапірної башти, яка знаходилась на відстані 1,5 км від місця пожежі. 

О 5:55 спільними зусиллями вогнеборцям вдалось відвернути небезпеку та локалізувати загоряння. Та щоб повністю його приборкати довелось використати майже 20 т води. О 7:18 пожежу ліквідували.

Всього на гасіння було залучено від Державної служби України з надзвичайних ситуацій — 6 чоловік особового складу та 2 одиниці техніки, від місцевої пожежної команди — працівник та 1 одиниця техніки.За попередніми висновками фахівців, припустима причина загоряння — коротке замикання електромережі.