На Сумщині посилюють боротьбу з нелегальною міграцією

В період з 1 березня по 31 травня поточного року на Сумщині триває  загальнодержавна операція «Мігрант», яка  спрямована на запобігання нелегальній міграції та іншим правопорушенням, вчиненим іноземцями та особами без громадянства.

Сьогодні в рамках операції в обласному главку поліції відбулася координаційна відеоселекторна  нарада під головуванням  начальника ГУНП в Сумській області Миколи Лушпієнка за участі керівників Управління патрульної поліції, Державної міграційної служби,  Держприкордонслужби, Служби безпеки України, начальників відділів та відділень поліції області . Мета наради – виробити ефективний алгоритм взаємодії, аби припинити порушення міграційного законодавства та своєчасно виявляти осіб, які нелегально перетнули кордон аба вчинили злочини на українській території.

Відмічалось, що на даний час на території області зареєстровано 8464 іноземців, з яких у м. Суми – 2580 осіб. В минулому році іноземними громадянами на території регіону було скоєно 60 кримінальних правопорушень. Зокрема:  3 грабежі,  28 крадіжок, 12 фактів незаконного обігу наркотичних засобів, 3 – зброї.

Вже в цьому році слідчими підрозділами розпочато 4 кримінальних провадження стосовно іноземців, що вчинили злочини;  3справи вже скеровані на розгляд суду.

Задля належної взаємодії та обміну інформацією учасники наради обговорили алгоритм і порядок дій в рамках проведення операції “Мігрант”. Відтак, вже створено робочу групу, до складу якої включені працівники підрозділів апарату ГУНП, патрульної поліції, Сумського прикордонного загону та УДМС області.

Правоохоронці будуть виявляти іноземців або осіб без громадянства, які порушують законодавство про правовий статус іноземців та в подальшому вживатимуть всіх необхідних заходів щодо притягнення таких осіб до адміністративної чи кримінальної відповідальності. Увага буде приділена грально-розважальним закладам, місцям тимчасового проживання та перебування іноземців, автомобілям з іноземною реєстрацією  та особам, які ними керують – з метою встановлення причетності до скоєння протиправних дій на території області. Проводитимуться заходи щодо виявлення осіб, які здійснюють територією України незаконне перевезення автотранспортом  іноземців та осіб без громадянства тощо.

Такі заходи сприятимуть зменшенню негативного впливу етнічної злочинності на криміногенну ситуацію як в регіоні так і в державі загалом.

Відділ комунікації поліції Сумської області