На Сумщині піротехніки знищили 7 боєприпасів часів Другої світової

15 березня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій, у Роменському районі було проведено роботи зі знешкодження 7 артилерійських снарядів часів Другої світової війни.

Зокрема, поблизу с. Хмелів місцевий житель у полі натрапив на металеві предмети, зовні схожі на боєприпаси. На місце виклику з районного центру прибули піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій, які ідентифікували знахідку як 7 артснарядів калібру 122 та 152 мм. Фахівці вилучили вибухонебезпечні предмети, вивезли у спеціально відведене місце і знищили шляхом підриву.

У поточному році на Сумщині це вже четвертий випадок виявлення боєприпасів часів минулих війн. Як показує практика, навесні кількість таких знахідок значно зростає. Це пов’язане з початком польових та активізацією будівельних робіт. Також на «відголоски війни» люди можуть натрапити під час подорожей у лісах на навіть відпочинку біля водойм.

Рятувальники наголошують, що при знаходженні боєприпасів не можна їх навіть торкатися, а тим більше намагатися перенести. У жодному разі не користуватися поблизу засобами зв’язку, це може спровокувати вибух.

Про можливу небезпеку треба повідомити оточуючих та негайно поінформувати оперативні служби за номерами «101» або «102».