На Сумщині підрахували бобрів, видр, ондатр та борсуків

Заповідник "Михайлівська цілина". Фото: sm.gov.ua

Вперше на території площею 882,9 га природного заповідника «Михайлівська цілина» проведено облік тварин – бобра, видри, ондатри та борсука. Повідомляє RegioNews-Суми з посиланням на інформацію Сумської ОДА.

Облік проводився на місцевості з урахуванням даних спостережень спеціалістів відділу державної охорони природного заповідника. Внаслідок того, що водно-болотних угідь на території природоохоронної установи визначено всього близько 7 га, популяцію бобра визначено малочисельною.

На території природного заповідника «Михайлівська цілина» забороняється мисливство, вилов і знищення диких тварин, порушення умов їх оселення, гніздування, інші види користування рослинним і тваринним світом, що призводять до порушення природних комплексів.

Природний заповідник «Михайлівська цілина» було створено Указом Президента України від 11 грудня 2009 № 1035/2009 «Про створення природного заповідника «Михайлівська цілина», функціонувати як повноцінна природоохоронна установа він почав лише минулого року після реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 6 березня 2018.

Полювання на європейського бобра в Україні раніше було заборонено, на території Сумської області до 2011 року він був включений до переліку видів рослин, тварин і грибів, що підлягають особливій охороні. Тепер чисельність цього виду зростає.