На Сумщині оголошено про підозру організованій злочинній групі

Ілюстративне фото

Група налічувала трьох чоловік: організатор та два виконавця. За потреби  зловмисники залучали ще одного чоловіка, однак на «серйозні справи» вирушали без нього. Слідчі оголосили  трьом фігурантам повідомлення про підозру у крадіжках,  вчинених у великих розмірах організованою групою, та в розбої, поєднаним з заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, а одному з них — за вбивство, вчинене групою осіб та з корисливих мотивів.

 Як зʼясували співробітники відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості слідчого управління  за оперативного супроводження управління стратегічних розслідувань ГУНП в Сумській області, до складу групи входили двоє жителів Ромен та один мешканець Роменського району. Останній виявився організатором групи, і тримав своїх підлеглих  що називається у «жорстких рукавицях».  І хоча 30-річний чоловік не мав кримінального досвіду, однак  двоє інших, 23-річний юнак та 33-річний раніше судимий  роменчанин, слухались його безвідмовно.  До речі, останній мав у власності автомобіль, який група використовувала у своїй злочинній діяльності.

Організатор чітко визначив ролі та функції, розробив засоби конспірації, дотримувався їх сам та вимагав цього ж від інших, а також фінансово забезпечував діяльність групи та здійснював розподіл отриманих коштів. Двоє його співучасників забезпечували силову складову злочинів: старший, використовуючи кримінальний досвід, зламував замки та двері, молодший  в разі необхідності  знешкоджував опір потерпілих.

«Що цікаво, сам організатор, збираючи інформацію про  можливі обʼєкти нападу та  навколишню обстановку,  завжди  залишав за собою роль спостерігача і координатора,  все інше виконували його подільники, — коментує ситуацію Вадим Теличко, начальник відділу розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СУ ГУНП в Сумській області. – Тож від їх постраждали жителі міста Ромни та Роменського району. Один з потерпілих, літній чоловік, що працював місцевим лікарем, від нанесених йому жорстоких побоїв помер на місці події».

Наразі двоє зловмисників знаходяться під вартою, а один — під цілодобовим домашнім арештом. Їм оголошено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених  ч. 5 ст. 185 КК України, тобто вчинення злочину з кваліфікуючими ознаками «повторність», «поєднаними з проникненням у житло» та « вчинення організованою групою»; і  у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України, тобто вчинення злочину з кваліфікуючими ознаками «поєднаним з проникненням у житло», «поєднаний із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень» та «вчинений організованою групою». А  одному з них також оголошено підозру у навмисному вбивстві за п.п.6,12 ч.2 ст.115 КК України, з кваліфікуючими ознаками «групою осіб», «корисливі мотиви».

Наразі досудове слідство по справі триває.

Відділ комунікації поліції Сумської області