На Сумщині на лікарняні ліжка внаслідок безконтрольності з боку дорослих потрапили двоє підлітків та однорічний малюк

Правоохоронці Сумщини перевіряють обставини, за яких діти зазнали травм, і звертаються до дорослих з проханням бути більш уважними до своїх підопічних і контролювати їх поведінку та безпеку.

З тупою травмою грудної клітини до лікарні потрапив 13-річний підліток – хлопець отримав ушкодження під час гри з м‘ячем. З отруєнням лікарським засобом була госпіталізована 15-річна дівчина. За її словами, вона просто не розрахувала необхідну кількість препарату і випила його більше, ніж було необхідно. З термічними опіками живота була доставлена до лікарні однорічна дитина — малеча перекинула на себе посудину з окропом.
За кожним з цих фактів працівники поліції проводять відповідні перевірки, і констатують, що травм можна було б уникнути, якби дорослі були більш уважними і контролювали поведінку та безпеку дітей.

Підліткам слід пояснити наслідки їх необдуманих і ризикованих вчинків. Адже часто рухливі ігри не лише приносять задоволення і користь, але й можуть стати причиною травми, якщо не дотримуватися певних правил безпеки.
У віці 13-15 років діти прагнуть самостійності. З боку дорослих розумно буде дати їм деяку свободу дій. Але є питання, які дорослі мають чітко контролювати. І безпека підростаючого покоління – найголовніше з них. Якщо ви довіряєте дитині самостійний прийом ліків, то спочатку слід показати їй правильне дозування медичного препарату, аби уникнути випадкового отруєння, і застерегти за жодних обставин не вживати більше відведеної норми.

Також дорослим слід контролювати дозвілля своїх дітей: тривалість, час і місце прогулянок та відпочинку поза домом, оточення підлітка, коло інтересів і т.і..

Батькам зовсім маленьких дітей працівники поліції радять влаштувати удома безпечне середовище і прибрати у недосяжні для дитини місця всі небезпечні для неї речі: колючі та ріжучі предмети, медикаменти і побутову хімію, елементи живлення, домашні квіти з їдким отруйним соком, електродроти тощо. Закрийте спеціальними заглушками розетки. Надійно закрийте всі шухлядки та дверцята шаф. Меблі та предмети інтер‘єру, які дитина може штовхнути чи потягти на себе – надійно закріпити. Слід постійно контролювати малечу, аби вона не впала з дивану, ліжечка чи коляски – в іншому випадку малюк може отримати серйозні травми голови та кінцівок.

Тож будьте уважні до своїх дітей, і нехай вони ростуть здоровими та щасливими.