На Сумщині минула війна нагадала про себе арсеналами старих боєприпасів

За три останні дні до поліції від громадян надійшло чотири повідомлення про виявлення в Роменському та Глухівському районах старих артилерійських снарядів і мін. Небезпечні знахідки підлягають обережному вилученню, та знищенню на полігоні.

Сьомого травня у полі на відстані п’яти кілометрів від села Сулими Роменського району, було виявлено шість 76-ти міліметрових артилерійських снарядів часів Другої світової війни.

Восьмого травня за два кілометри від села Перекопівка Роменського району, в місцях де 76-років тому тривали запеклі бої, місцеві жителі виявили три артилерійські снаряди калібру 76 мм, чотири артилерійські снаряди калібру 45 мм, та три 50-ти міліметрові мінометні міни часів Другої світової війни.

Ще один артилерійський снаряд калібру 50 мм виявив місцевий житель в полі на відстані 500 метрів від села Слоут Глухівського району.

На місцях виявлення боєприпасів   виставлено охорону поліції до прибуття  саперного підрозділу спеціального регіонального центру швидкого реагування оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Управління МНС України. 

А виявлену дев’ятого травня 27-річним мешканцем села Коновали, міну калібру 82-мм, в полі неподалік від села Дзеркалька, сапери вилучили, вивезли у безпечне місце  та підірвали.                                                                                      

Поліція нагадує громадянам, що старі боєприпаси найчастіше виявляються саме навесні, коли тривають польові роботи, а також відбуваються пікніки та прогулянки на природі. Тому, в усіх випадках виявлення снарядів, мін, гранат та інших вибухонебезпечних предметів, правоохоронці радять ні в якому разі з ними не контактувати самим і не допускати контакту  сторонніх осіб. Важливо відмітити чи запам’ятати місце  небезпечної знахідки, відійти на безпечну відстань та викликати поліцію.

Відділ комунікації поліції Сумської області